מערכת החיפוש החכמה של PIL- שאלות ותשובות

יש לך שאלה אחרת?

אפשר לפנות אלינו במייל:service@pilmarketplace.com. או בטלפון במספר: 073-7324930

איך מתחילים?

מערכת החיפוש החכמה של PIL מאפשרת לך למצוא הסדרות בתחום הביטוח והרגולציה מתוך המאגר של רשות שוק ההון, קודקס הרגולציה, תקנות הביטוח, החיסכון וקופות הגמל, וכל הפרסומים מתוך אתר רשות שוק ההון, בצורה נוחה ופשוטה. 

בכניסה למערכת נבקש ממך למלא מספר פרטים אישיים כמו שם מלא ותחום מקצועי כדי שנוכל להשלים את הגדרות חשבון המשתמש שלך. 

כדי להתחיל, כל מה שצריך לעשות הוא ללכת לעמוד החיפוש הראשי, למלא מילה אחת או יותר בשדה מילות החיפוש וללחוץ על כפתור החיפוש. 

עמוד החיפוש

איך מגיעים לחיפוש?

עמוד החיפוש הוא עמוד הראשי במערכת. חוץ מאשר בהתחברות הראשונה, אחרי כל התחברות מגיעים ישירות לעמוד החיפוש. אפשר להגיע לעמוד גם דרך תפריט הניווט בראש העמוד, בלחיצה על חיפוש הסדרות או בלחיצה על הלוגו של PIL בסרגל העליון.

איך עובד החיפוש?

בעמוד יש שלושה שדות חיפוש-

מילות החיפוש

בשדה זה יש למלא את מילת או מילות החיפוש אותן רוצים למצוא בכותרת ההסדרה עצמה. צריך למלא לפחות מילת חיפוש אחת. 

המערכת תציע לך השלמת חיפוש אוטומטית של מילות החיפוש בהתאם למילים המופיעות בכותרות ההסדרות במאגר. בזמן החיפוש, המערכת תדע גם לתקן אוטומטית טעויות הקלדה מסוימות, אם יהיו כאלה. 

נושא

אפשר (אבל לא חובה) לבחור חיפוש לפי נושא אחד או יותר, מתוך רשימה סגורה בהתאם לסיווג הנושאים של רשות שוק ההון. כדאי לזכור שהסדרה אחת יכולה להיות משויכת לכמה נושאים.  

מוצר

אפשר (אבל לא חובה) לחפש הסדרות לפי מוצר מסוים או מספר מוצרים, למשל- ביטוח רכב חובה, קרנות פנסיה, קופת גמל לחיסכון ועוד. כדאי להשתמש בשדה זה כשמחפשים הסדרה ביחס למוצר מסוים ורק כאשר רוצים לצמצם את תוצאות החיפוש. המערכת תחפש את מילות החיפוש ביחד עם מילות המוצר שנבחרו. 

בנוסף, המערכת תציג ברשימה נפרדת ('אולי יעזור לך') תוצאות חיפוש של הסדרות שעשויות להיות רלוונטיות למוצר שנבחר, בהתאם לקבוצות מוצרים קשורות. לדוגמא- אם בחרת לחפש מילים מסוימות בשילוב עם המוצר 'ביטוח נסיעות לחו"ל', המערכת תציג תוצאות של שילוב זה, ובנוסף תוצאות של החיפוש עם המוצר 'ביטוח בריאות'. 

תוצאות החיפוש כוללות גם הסדרות מבוטלות?

בהחלט. ברירת המחדל היא הצגת תוצאות כולל הסדרות מבוטלות. על מנת לא להציגן, ניתן להסיר את סימון וי (V) בתיבה המופיעה מתחת לשדות החיפוש: כולל הסדרות מבוטלות. 

תוצאות חיפוש

איך מתמצאים בתוצאות החיפוש?

עמוד תוצאות החיפוש מציג את רשימת ההסדרות שענו על תנאי החיפוש, אשר כל שורה ברשימה מייצגת הסדרה שפורסמה. 
בראש הרשימה אפשר לראות כמה תוצאות מתאימות התקבלו סך הכל. בתחתית העמוד ניתן לראות את מספר העמודים בהם מוצגות התוצאות.
הרשימה מאורגנת לפי כמה שדות, כדי להקל על העיון בתוצאות ועל מציאת ההסדרה הרלוונטית: 

סיווג ההסדרה
ההסדרה יכולה להיות שייכת לאחת מהסיווגים הבאים: טיוטה, סופית, מבוטלת, קודקס (חלק מקודקס הרגולציה שלא בוטל), חוק ותקנות או פרסום. 'פרסומים' הם פרסומים של רשות שוק ההון שאינם מצויים במנוע חיפוש ההסדרות של רשות שוק ההון ופורסמו בעבר על ידי הרשות.

כותרת ההסדרה
כותרת המסמך כפי שמופיעה במסמך הראשון של ההסדרה. במעבר (hover) על הכותרת תוצג תוצאת החיפוש הראשונה מתוך המסמך הכוללת את מילות החיפוש שהוזנו.


סוג ההסדרה

סוג ההסדרה לפי רשות שוק ההון: בקשת מידע, הבהרות, הוראות ממונה, הוראות המפקח על שירותים פיננסיים, הכרעות עקרוניות, חוזרים, חוקים, טיוטות הוראות הממונה, טיוטות חקיקה ותקינה, טיוטות כללי מערכת המסלקה הפנסיונית, כללי מערכת המסלקה הפנסיונית, עמדת ממונה, תקנות וקודקס. 

נושא
נושא ההסדרה לפי רשות שוק ההון. הסדרה אחת יכולה להיות משויכת לכמה נושאים. כך נראית רשימת הנושאים באתר רשות שוק ההון: הרשימה מאורגנת לפי כמה שדות, כדי להקל על העיון בתוצאות ועל מציאת ההסדרה הרלוונטית:  

חלה על
סוגי הגופים עליהם חלה ההסדרה: חברות ביטוח, סוכני ביטוח חא"ט, יועצים פנסיוניים, חברה מנהלת, חברת אחזקות, בעלי רישיון לשירותים פיננסיים וסוכני ביטוח. 

תאריך פרסום
התאריך בו  פורסמה ההסדרה על ידי רשות שוק ההון. 

הסדרות קשורות
מספר הגרסאות הקודמות או החדשות יותר של אותה הסדרה. לחיצה על השורה תפתח את פרטי ההסדרה, ולחיצה על הקישור 'הסדרות קשורות' תוביל לעמוד שבו אפשר לראות את כל גרסאות ההסדרה לאורך הזמן ואת כל הפרטים על כל אחת מהגרסאות. 
אפשר לקרוא פרטים נוספים  על עמוד ההסדרות הקשורות בהמשך. 

בלחיצה על שורת הסדרה מסוימת , השורה תתרחב ותציג פרטים נוספים על הסדרה. 

במעבר על כותרת ההסדרה, ייפתח חלון קופץ ובו יוצג החלק הראשון במסמך שבו נמצאו מילות החיפוש. 

לפי איזה סדר מוצגות תוצאות החיפוש?

סדר התוצאות הוא לא כרונולוגי אלא נקבע לפי מידת הקשר בין מילות החיפוש שהוקשו לבין המסמך שנמצא. 

כמה תוצאות אפשר לקבל?

אין הגבלה למספר התוצאות שיכולות להתקבל בכל חיפוש. 

מה זה 'אולי יעזור לך'?

בחלק התחתון של העמוד, תציג המערכת תוצאות נוספות שיכולות להיות רלוונטיות לחיפוש- אולי יעזור לך. ההצעות מתבססות על קשרים בין מוצרי ביטוח שהוטמעו במערכת.  

איך מסננים את תוצאות החיפוש ולפי מה אפשר לסנן?

בצד ימין של העמוד נמצאים כל המסננים (פילטרים) בהם אפשר להשתמש כדי לצמצם את תוצאות החיפוש. אפשר לסנן את תוצאות החיפוש לפי: סיווג הסדרה, סוג הסדרה לפי רשות שוק ההון, חלה על ותאריך הפרסום. כדי להחיל את המסננים הרלוונטים, צריך לסמן בוי את המסננים הרצויים וללחוץ על כפתור סינון בתחתית הצד הימני או על כפתור החיפוש.  

איך משנים חיפוש קיים?

באזור העליון של עמוד תוצאות החיפוש, מופיעים אותם שדות שהופיעו בעמוד הראשי ובהם מילות החיפוש, הנושאים והמוצרים לפיהם ביצעת את החיפוש. אם רוצים לבצע חיפוש חדש או לעדכן את החיפוש הקיים אפשר לעשות זאת בחלק זה ואין צורך לחזור לעמוד הראשי.   

פרטי ההסדרה ופעולות

מהן הסדרות קשורות?

הסדרות קשורות הן גרסאות שונות של אותה הסדרה, שיחד מתארות התפתחות של ההסדרה לאורך זמן. אפשר לראות את כל הגרסאות של ההסדרה בעמוד הסדרות קשורות, אליו מגיעים בלחיצה על שורת ההסדרה בעמוד תוצאות החיפוש ובחירה ב'הצגת הוראות'. 

בראש העמוד מוצג ציר זמן עם התאריכים בהם התפרסמו הגרסאות השונות. מעל כל תאריך מופיע סיווג ההסדרה שפורסמה בתאריך זה- טיוטה, סופית, מובטלת, קודקס (חלק מקודקס הרגולציה של בוטל) או פרסום מהאתר. 
*למידע נוסף על סיווג הסדרות 

מתחת לציר הזמן, מוצגת רשימת ההסדרות הקשורות, לפי אותם שדות המופיעים בעמוד תוצאות החיפוש. כמו בעמוד התוצאות, כל שורה מייצגת הסדרה שפורסמה. בניגוד לעמוד תוצאות החיפוש, ההסדרות ברשימה מופיעות לפי סדר כרונולוגי יורד, הגרסה החדשה ביותר מוצגת ראשונה וכל הלאה עד הגרסה הישנה ביותר. 

אפשר לראות פרטים על הסדרות מבוטלות?

ברירת המחדל היא הצגת הסדרות מבוטלות בתוצאות החיפוש. סימן X בסיווג מהווה אינדיקציה על ביטול ההסדרה תחת סיווג. כל השדות שמופיעים לגבי ההסדרה שבתוקף יופיעו גם עבור הסדרה מבוטלת (סיווג, כותרת, על מי חלה וכו'), ובנוסף יופיעו תאריך הביטול שלה וגם מספר החוזר של ההסדרה שהחליפה אותה. אם ההסדרה הוחלפה על-ידי קודקס, תופיע המילה 'קודקס' במקום מספר החוזר.  

הסדרות קשורות מבוטלות: הסדרה מבוטלת שיש לה הסדרה מחליפה (הסדרה חדשה שהחליפה אותה), לא תופיע באותו ציר זמן של ההסדרה החדשה. 
ברגע שהסדרה עם גרסאות קודמות או חדשות יותר מבוטלת, כל הגרסאות שלה יופיעו גם הן כמבוטלות. 

מה זה מספר חוזר קודם?

אם הסדרה מסוג חוזר מחליפה חוזר קודם שבוטל, בשדה 'מספר חוזר קודם' אפשר לראות את מספר החוזר שבוטל ע"י ההסדרה הנוכחית. 

מה המשמעות של קודקס מבוטל?

קודקס שמסומן כמבוטל הוא מהדורה קודמת של קודקס, שקיים עבורו מהדורה עדכנית יותר.

איך רואים, שומרים או שולחים את מסמכי ההסדרה?

בלחיצה על תפריט הפעולות (3 נקודות) שמופיע בצד שמאל בשורת החיפוש, אפשר לבצע את הפעולות הבאות:

צפייה בקבצים- לצפות בקבצי ההסרה בדפדפן. מילות החיפוש יודגשו בצבע מודגש בתוך המסמך. 
הורדת קבצים- לשמור את קבצי ההסדרה במחשב או בטלפון הנייד. 
הדפסה- להדפיס את הקבצים. 
משוב- לשלוח לנו משוב לגבי ההסדרה. 

אחרי בחירה בפעולה (צפייה, הורדה או הדפסה), נציג לך את כל הקבצים הקיימים בהסדרה כדי לאפשר לך לבחור את הקבצים הרלוונטיים. קבצי אקסל ניתנים להורדה או להדפסה, אבל  לא לצפייה. 

מה משמעות הכוכבית הכחולה בעמוד ההסדרות הקשורות?

הכוכבית מציינת באילו מההסדרות הקשורות מופיעות מילות החיפוש. כדי לראות את המסמך יש ללחוץ על תפריט הפעולות  (3 נקודות), שמופיע בצד שמאל בשורת ההסדרה.  

מצאתי טעות בהסדרה או בקובץ מסוים, מה עושים?

אנחנו תמיד שמחים ללמוד ולהשתפר. אם מצאת טעות בהסדרה, במידע שקשור אליה או בקובץ עצמו יש לך אפשרות לספר לנו על כך דרך טופס המשוב. אפשר להגיע לטופס המשוב בלחיצה על שורת ההסדרה בתוצאות החיפוש> עמוד הסדרות קשורות > לחיצה על שורדת ההסדרה הרלוונטית בעמוד > בחירת 'משוב' מתוך תפריט הפעולות (3 נקודות) שמופיעות בצד שמאל בשורת ההסדרה. 

מצאתי טעות בהסדרה או בקובץ מסוים, מה עושים?

אנחנו תמיד שמחים ללמוד ולהשתפר. אם מצאת טעות בהסדרה, במידע שקשור אליה או בקובץ עצמו יש לך אפשרות לספר לנו על כך דרך טופס המשוב. אפשר להגיע לטופס המשוב בלחיצה על שורת ההסדרה בתוצאות החיפוש> עמוד הסדרות קשורות > לחיצה על שורדת ההסדרה הרלוונטית בעמוד > בחירת 'משוב' מתוך תפריט הפעולות (3 נקודות) שמופיעות בצד שמאל בשורת ההסדרה. 

החשבון שלי והאזור האישי

מה רואים בעמוד הראשי בחשבון לאחר הרשמה והתחברות?

בכניסה ראשונה למערכת מגיעים לאזור האישי, שם נבקש ממך למלא מספר פרטים אישים כמו שם מלא ותחום מקצועי כדי שנוכל להשלים את הגדרת חשבון המשתמש שלך. כמו כן, יש להשלים את העדפות קבלת עדכוני הרגולציה מ-PIL. אפשר להתחיל להשתמש בחיפוש מיד אחרי שמירת הפרטים. 

מיד אחרי התחברות מגיעים לעמוד החיפוש שהוא גם העמוד הראשי במערכת. משם אפשר להתחיל לחפש הסדרות בצורה פשוטה ונוחה. 

איפה רואים את פרטי המנוי שלי?

בהגדרות חשבון המופיעות תחת האזור האישי. כדי לגשת לאזור האישי, יש ללחוץ על השם שלך שמופיע בצד שמאל של תפריט הניווט העליון.  

איך מעדכנים את המייל איתו נרשמתי למערכת?

כל חשבון משתמש מזוהה על פי כתובת המייל איתה הוא נרשם. אם נשארת באותו ארגון/ מקום עבודה אבל כתובת המייל שלך השתנתה, יש לפנות אלינו בכתובת המייל service@pilmarketplace.com או בטלפון 073-7324930. 
אם עברת למקום עבודה אחר, צריך לרכוש מנוי חדש על כתובת המייל החדשה. 

איך משנים את פרטי המנוי?

פרטים אישיים כמו שם, טלפון ותחום מקצועי אפשר לעדכן דרך האזור האישי.
לכל שינוי בפרטי המנוי יש לפנות אלינו ישירות במייל או בטלפון. 

מה זה הרשמה לעדכונים?

הרשמה לעדכונים מאפשרת לך לקבל עדכוני רגולציה של רשות שוק ההון ישירות למייל.  בהרשמה דרך המערכת של PIL יש לך אפשרות לבחור בין קבלת כל העדכונים המתפרסמים על-ידי הרשות, לבין קבלת עדכונים רק על נושאים מסוימים. 
חשוב לדעת:
אם בחרת באפשרות השנייה (קבלת עדכונים רק על נושאים מסוימים) וסימנת את כל הנושאים ברשימה, המשמעות היא שנשלח לך את כל העדכונים הקשורים לנושאים שברשימה, אבל לא את כל העדכונים המתפרסמים על-ידי הרשות. 
כמובן שאפשר להסיר את ההרשמה לעדכונים או לשנות אותה בכל זמן  

דילוג לתוכן